печать

Що робити, якщо роботу знайти не виходить?

Пошук роботи — це вже сама собою робота, де ти тільки витрачаєш. Витрачаєш свій час, гроші, і, звичайно ж, сили та нерви. Роблячи це день у день, отримуючи відмови чи, що ще гірше, ігнорування своїх відгуків, ти починаєш відчувати занепокоєння, впадати у депресію.

Якщо ти помічаєш, що ось-ось опустиш руки, тому що пошук роботи вимотав тебе і придушив, слідуй наведеним нижче порадам, і, можливо, це допоможе тобі підбадьоритися і відкрити друге дихання.

У центрах зайнятості не дарма є психологічна підтримка для безробітних – часто людина, позбавляючись роботи, на довгий час «випадає» з життя. Він отримує відмови від нових і нових вакансій, і вже зневіряється знайти роботу. Але на все є свої причини – і це теж.

Так, проблеми з пошуком можуть бути пов'язані з різними моментами:
 - немає чіткої мети – якщо людина шукає будь-яке місце з достатнім заробітком, роботодавцям він може здатися недостатньо мотивованим. Бажано мати конкретні цілі та побажання щодо робочого місця;
 - Цілі є, але вони завищені - ніхто не буде спілкуватися з тим, хто без освіти та досвіду роботи співбесідуватиметься на посаду генерального директора (хіба що власник фірми-одноденки). Очікування з посади та зарплати мають бути адекватні ринку праці;
 - десятки або сотні поданих відгуків на вакансії щодня – в цьому легко заплутатися, що злякає роботодавця та зробить пошук роботи не дуже ефективним;
 - важка життєва ситуація впливає на емоційний стан – якщо у кандидата на посаду якісь проблеми у житті, це буде помітно на співбесіді та знову знизить шанси на працевлаштування. Те саме стосується і постійних відмов – з кожним новим ходити на співбесіди стає дедалі складніше;
 - невпевненість у собі та невміння себе «продати» – часто буває так, що претенденти на роботу без навичок, досвіду та освіти отримують роботу, а кваліфікований фахівець – ні. І лише тому, що один кандидат був переконливим, а інший не зміг подати себе правильно.

Насправді проблем може бути набагато більше. Наприклад, засновник кадрової платформи Дмитро Корольов розповів нам про те, що на успішність пошуку роботи може вплинути резюме, яке довго висить на сайтах з вакансіями. Такому претенденту можуть одразу повісити ярлик «у пошуку», що помітно знизить його переговорну позицію. Як результат – він або взагалі не отримає роботу, або отримає, але з меншою зарплатою.

  *** Ще складнощі з пошуком роботи можуть бути у тих, хто претендує на високу посаду та зарплату (наприклад, звільнений топ-менеджер шукає нову роботу), хто вже у віці, але не має достатньої кваліфікації, хто довгий час не оновлював резюме та не використовував особисті зв'язки.

Не всі проблеми із цих можна вирішити, але з усіма можна працювати. Можливо, ваш варіант – звернутися до центру зайнятості за професійною допомогою, а можливо – заново оцінити своє місце та запити на ринку праці.

P/S: Пропонуємо статті наших коллег:
*** Як освідчитися у коханні хлопцю? Якщо виникло таке бажання.
*** Як правильно подати себе чоловікові? Або хлопцю.
*** Як дівчині освідчитися в коханні оригінально і правильно?

Правильно Як підібрати продавця у власний магазин?
А також, простий спосіб знайти хорошого продавця, в цей нелегкий час.


Статьи этой же рубрики

Facebook Twitter Youtube Instagram