печать

Як знайти хорошу роботу?

З одного боку, в Україні є хронічний дефіцит фахівців з деяких професій, з іншого – близько 5 мільйонів безробітних (офіційних і не дуже). Ринок праці під час пандемії перенасичений пропозицією, але робота однаково потрібна всім. Ми розпитали експертів у кадровій справі про те, як знайти правильний підхід до пошуку роботи, яка приноситиме не лише гроші.

Україна та робота: складні відносини
 Пандемія коронавірусу вдарила по ринку праці в усьому світі, зокрема й в Україні. Так, у квітні-червні нарахував майже 4,5 мільйона безробітних, але за неофіційними даними ще більше українців так чи інакше страждали від прихованих форм безробіття (наприклад, підприємство простоювало чи працівники були у відпустці власним коштом). Сумарно проблема відсутності роботи є актуальною приблизно для 5 мільйонів осіб.

 Водночас, знайти нову роботу стало складніше – багато підприємств закрилися або тимчасово призупинили свою діяльність, а величезна армія безробітних внесла дисбаланс на ринок праці. При цьому ще й до пандемії багато хто працював не за своєю професією, і ринок праці далекий від свого нормального стану.

Держава гарантує претендентам на роботу не дуже багато варіантів:
 - допомога у пошуку роботи – лише серед тих вакансій, які подають роботодавці;
 - допомога з безробіття - навіть при великому стажі буде не більше МРОТ;
 - допомога у відкритті своєї справи - не найкращий варіант, коли є ризик нових обмежень в економіці;
 - психологічна допомога та соціальна адаптація до ринку праці - це точно допоможе не кожному.

*** Проте кількість зареєстрованих безробітних зросла з 420 тисяч у лютому до 2,5 мільйонів до початку осені, і майже всі приходили в центри зайнятості тільки заради допомоги. За даними опитування, яке провів HeadHunter, виявилося - з усіх, хто ставав на облік як безробітний, лише 6% претендентів змогли знайти роботу завдяки центру зайнятості.

Центр зайнятості не може допомогти з різних причин: там на даний момент відсутні вакансії навіть за затребуваними напрямками, за деякими професіями вакансій може не бути взагалі ніколи, а навіть якщо вони є – запропонована зарплата буде зовсім неринковою. І особливо неефективність служб зайнятості стала очевидною саме в пандемію, коли співвідношення попиту та пропозиції на робочу силу було не на користь претендентів на роботу.

До речі, роботодавці і самі скаржилися на тих, кого надсилають центри зайнятості в пандемію – більшість із них, хоч і готові працювати навіть за не найбільші гроші, але з якихось причин не прагнуть закріпитися на робочому місці – вони або провалюють співбесіди, або звільняються невдовзі після працевлаштування.

Але як середньостатистичний українець шукає роботу? Про це можна судити за наслідками досліджень. Наприклад, центр НАФІ дає такі дані:
- шукають роботу через знайомих – таких більшість у категорії середнього віку (63%);
- Використовують сайти з оголошеннями;
- Звертаються на минулі місця роботи;
- шукають роботу з оголошенням у пресі;
- звертаються до кадрових агенцій чи центрів зайнятості.

Як правило, молодші шукачі роботи віддають перевагу цифровим каналам пошуку, старші люди сподіваються на знайомих або на традиційні способи знайти роботу. А в умовах, що склалися, близько половини працюючих українців шукають ще й підробіток – як правило, роботу охоронця, кур'єра чи продавця.

Однак ми все ж таки шукаємо роботу – і далі розповімо, що для цього потрібно.

P/S: Пропонуємо статті наших коллег:
Це - Дієта мами що годує, в наш час.
*** Раціональне харчування при вагітності, треба знати
А ви знаєте, Що може ускладнити грудне вигодовування?

 Дізнайтесь Як швидко зняти стрес ?
** Як лікувати невростення правильно ?

** Як перевіряють надійність позичальника?


Статьи этой же рубрики

Facebook Twitter Youtube Instagram