печать

Як швидко зняти стрес?

Не знаю, як у вас, а у мене бувають дні, коли я практично весь час перебуваю у стресовому стані. Надвечір почуваєшся не просто втомленою, а буквально випатраною і не можеш знайти сили для того, щоб зайнятися справами. Але іноді навіть не помічаючи цього, я роблю щось, що знищує стрес. Потрібен час, щоб зрозуміти, що саме я роблю правильно. І ще трохи часу, щоб дізнатись, як виникає стрес і чому деякі наші дії можуть повністю блокувати його.


Дослідники виявили, що складна ситуація може викликати у людини різноманітні реакції, які можуть бути обумовлені вмістом в організмі певних хімічних сполук, наприклад, кортизолу та окситоцину. А рівень цих речовин залежить від наявності міцних та довірчих взаємин, підтримки інших людей і навіть від почуття контролю за ситуацією.

Чому виникає стрес розповість Наталія Дегтярьова психолог
Нам дуже складно розмежувати роботу та особисте життя хоча б тому, що організація робочого процесу має на увазі використання смартфонів. Через гаджети інформація безперервно атакує наші органи чуття. Найчастіше робочі листи та повідомлення з'являються у смартфоні навіть тоді, коли трудовий день закінчено і ви нарешті готові відпочити. Насправді, аксесуари змушують нас приділяти максимум часу роботі, залишаючи критичний мінімум собі. А це прямий шлях до стресу та емоційного вигоряння.

Наші реакції на стресові ситуації є природними та необхідними для виживання. Бий, біжи чи нічого не роби — наш мозок вибирає якийсь із цих сценаріїв для того, щоб відновити баланс. Але це притаманно короткострокового, ситуативного стресу.

Довгостроковий стрес – складне випробування. Його важко контролювати, адже лише мозок регулює психологічні реакції і сам вивільняє гормони у момент, коли фронтальна кора фіксує стресовий стан.

Фронтальна кора – це та частина мозку, яка еволюціонувала для того, щоб дати нам можливість спостерігати, аналізувати, приймати рішення та планувати. Але вона також бере участь у процесі створення стресу.

Ми маємо унікальну здатність подумки подорожувати в минуле, щоб згадати те, що було, і на основі цих знань уявити майбутнє. Це здорово, але це також означає, що ми проводимо дуже багато часу, розмірковуючи про негативний, псуємо собі настрій і починаємо турбуватися про те, що ще не сталося. Люди часто кажуть: «Не накручуй себе». Це саме той випадок.

Через війну порушується процес регулювання кількості кортизолу у організмі. Це призводить до втоми, зниження імунітету, змін у структурах головного мозку, у тому числі тих, які відповідають за навчання, пам'ять, емоції.

Тому здатність розслаблятися і протистояти стрес є гостро необхідною для нашого виживання. Безперечно, способи контролювати стрес у всіх різні. Але, що важливо, вони працюють.

P/S: Пропонуємо поради від колег

Езотерик - Як залучити грошовий успіх?
Правельный - Фэн-шуй для привлечения денег, в наше время

Правильно Як підібрати продавця у власний магазин?
А також, простий спосіб знайти хорошого продавця, в цей нелегкий час.
 


Статьи этой же рубрики

Facebook Twitter Youtube Instagram