печать

Як зміцнити нервову систему

Якщо уважно вдуматися в затасканий штамп «усі хвороби від нервів», то стає зрозуміло, навіщо ці нерви треба зміцнювати, а нервову систему тренувати, тонізувати і стимулювати. Щоб не було хвороб, а здоров'я щоб було.

Тіло та психіка пов'язані, як папуги-нерозлучники. Кожна зміна всередині знаходить відображення зовні. І навпаки, все зовнішнє обертається внутрішнім станом. Не дарма існує такий напрямок у медицині, як психосоматика, яке намагається встановити чіткий зв'язок між перебігом психічних процесів та їх впливом на фізіологічний стан людини.

У відповідь будь-який стресовий подразник тіло відповідає захисною реакцією – м'язовим напругою. Тіло напружується, душа розслаблюється. Якщо ці ситуації мають характер рідкісних спалахів, то організму все проходить благополучно.

Переродження випадкових психотравм на затяжний стрес викликає захворювання психосоматичного характеру, які так важко діагностувати. На весь зріст піднімаються тілесні недуги, а їх психологічні коріння так майстерно маскуються, що лікарі роками лікують слідства, а не причину, до якої так запросто не підберешся - розповідає Андрієнко Олег Іванович психолог.

Процеси в організмі протікають злагоджено, ритмічно, чітко регулюються центральною нервовою системою. Але за наявності хронічного вогнища збудження у мозку, якого призводять негативні емоції, нервова система хіба що знімає з себе функції головнокомандувача.

Спрацьовує внутрішнє гальмо, і організм, що залишився без головного координатора (нервової системи), починає повільно розвалюватися і нервовий розрив, як армія, покинута своїм командиром.

Усі системи та органи перестають працювати у правильному режимі. Відбувається збій програми, і людина раптово виявляє серце, ендокринне, шлунково-кишкове і т.д. захворювання.

Поки що медицина з'ясовує причини поломки, пацієнт втрачає апетит, сон, бадьорість, енергію, працездатність. Зникає вміння та бажання радіти життю, дрібні незручності з часом переростають у великі проблеми.

До страждань тіла приєднується страждання психіки. Людина існує на тлі хронічної втоми, роздратування, неясного занепокоєння та тривоги.

Все це в недалекому майбутньому може відгукнутися серйозними невротичними розладами, які кардинально позначаться на якості життя. Вона зміниться і, як відомо, зовсім не на краще.

Питання «навіщо зміцнювати нерви» зрозуміле, як день. Нерви з психікою потребує такого ж догляду, таких самих тренувань, як і тіло. Тоді людина буде гармонійно здорова (фізично та психічно). А здоров'я – гарантія повноцінного, активного та діяльного життя.

Методів для зміцнення нервової системи та психіки безліч, а умовно їх можна розбити на 2 групи: тренування для тіла та тренування для психіки.

Фармакотерапія
З усіх психотропних препаратів найбільшу популярність у лікуванні неврозів набули транквілізатори. Сьогодні на ринку їх велика кількість, і при необхідності лікар визначить той, який підійде конкретному пацієнтові.

Транквілізатори дозволяють досягти багатьох позитивних цілей:
 - зменшити емоційну збудливість пацієнтів;
 - покращити сон: пацієнти краще засинають, покращується якість сну;
 - зменшити вегетативні прояви неврозу;
 - Зменшити дратівливість, нервозність.

Крім того, із психотропних препаратів для лікування можна використовувати нейролептики, антидепресанти, різні психостимулятори. Широко використовуються препарати загальнозміцнюючої дії (вітаміни, ноотропи, нейропротектори).

Курс лікування індивідуальний і підбирається залежно від рівня впливу біологічних чинників виникнення захворювання. Препарати вибирають з урахуванням особливостей пацієнта, інтенсивності симптомів та видів невротичних синдромів.

P/S: Пропонуємо корисні поради, статті:
Феншуй - Як залучити грошовий успіх?
Психолог - Як утримати хлопця?

Правильно Як підібрати продавця у власний магазин?
А також, простий спосіб знайти хорошого продавця, в цей нелегкий час.


Статьи этой же рубрики

Facebook Twitter Youtube Instagram