Як скласти договір купівлі-продажу машини
Кожному, хто має намір купити машину, потрібно укласти договір купівлі-продажу автомобіля. При переоформленні автомобіля з одного власника на іншого, такий вид договору та довідку-рахунок складає ДАІ. Все ж таки це стандартні договори, що не містять окремих нюансів, які можуть представляти великий інтерес для покупця або продавця авто.
У такому разі краще заздалегідь підготувати власний варіант договору купівлі-продажу, де обидві сторони зможуть зафіксувати найвигідніші умови для покупця та продавця авто. І для того, щоб такий договір підготувати, потрібно спочатку знати, як укласти договір купівлі-продажу машини.
Ми пропонуємо онлайн тренінги з логістики в Україні, а також, онлайн тренінги транспортна логістика, що проводить тренінгова компаія nbc.ua
Наводимо деякі вимоги, яким має відповідати цей документ.
Договір укладається у письмовій формі і в ньому обов'язково мають бути зафіксовані: предмет договору (детальний опис автомобіля), дата підписання договору, стан машини, сума договору, спосіб оплати, термін передачі авто новому власнику. При необхідності продавець може встановити гарантійний термін на автомобіль. І тоді це також відображається у договорі.
У договорі купівлі-продажу машини можуть бути зазначені й інші умови, які сторони обговорили перед укладенням угоди. Тобто продавець і покупець можуть домовитися про передачу додаткового обладнання разом із автомобілем. Також у документи можна прописати пункт про витрати, що стосуються переоформлення транспортного засобу та інше.
Даний договір має бути складений у 3-х примірниках: по одному для кожної сторони та один реєструючий орган.
Під час продажу автомобіля мають бути складені ще два документи: акт приймання-передачі транспортного засобу та виведення незалежного експерта з технічного стану автомобіля.
Перший документ підтверджує факт передачі автомобіля продавцем покупцю. В акті приймання-передачі в деталях описуються характеристики автомобіля на момент його продажу.
Висновок експерта полягає у разі, якщо сторони домовились провести таку експертизу. Цей документ додається до кожного екземпляра договору.
P/S: дізнайтесь про Облік робочого часу співробітників: для чого потрібний і як вести, а також, як підвищити ефективність роботи працівників? Поради психолога.
Статьи этой же рубрики