печать

Що потрібно знати про дивіденди?

У цьому пості я вирішила поєднати відповіді на найбільш популярні питання про дивіденди з акцій. Що таке дивіденди? Як вважається дивідендна прибутковість? Як отримати дивіденди? Чим звичайні дивіденди відрізняються від спеціальних? Хто такі «дивідендні аристократи»? Що таке Ex-div дата? Давайте розбиратися з усім по порядку.


Що таке дивіденди, розповість Немировський Ігорь Борисович, експерт
Дивіденди – це частина зароблених компанією грошей, яку одержують її акціонери. Отриманий прибуток компанія розподіляє між власниками в залежності від кількості їхніх акцій. Тому ставка по дивідендах визначається з розрахунку суми дивідендів на акцію та відображається у валюті паперу.

Як вважається дивідендна прибутковість?
Якщо ви розділите ставку за дивідендами на поточну ринкову ціну акції та помножите на 100%, то отримаєте поточну прибутковість за дивідендами (Dividend Yield, DY).

DY = (Річний дивіденд на акцію / Ціна акції) * 100%
Однак вам не обов'язково це робити, більшість фінансових ресурсів розраховує Dividend Yield автоматично. Знайти його значення можна на Finance.Yahoo.com, Investing.com, Finviz.com. Для цього потрібно увійти на сайт, ввести в пошук тикер (символ) акції та знайти значення у рядку Dividend Yield.


DY = (Річний дивіденд на акцію / Ціна акції) * 100%
Однак вам не обов'язково це робити, більшість фінансових ресурсів розраховує Dividend Yield автоматично. Знайти його значення можна на Finance.Yahoo.com, Investing.com, Finviz.com. Для цього потрібно увійти на сайт, ввести в пошук тикер (символ) акції та знайти значення у рядку Dividend Yield.

Абсолютна величина дивідендів (Dividend) зазвичай фіксована протягом року. Тоді як дивідендна доходність (Dividend Yield, DY) змінюється залежно від курсу (ціни) акції. І очевидно, що основний вплив на неї має поточна ринкова ціна паперу.

Чим регулярні дивіденди відрізняються від спеціальних, розповідає Старожукова Інна Альбертівна, експерт.
Поряд із звичайними дивідендами компанії можуть виплачувати спеціальні дивіденди (Special Dividend, Extra Dividend). Це разові виплати, приурочені до будь-якої події (наприклад, дуже сильний звіт, отримання прибутку від продажу активів), або з метою утримати інвесторів у не простий для компанії час.

Зазвичай Special Dividend значно вищий за прості дивіденди та їх оголошення призводить до сильного зростання ціни акцій. Дізнатися, які компанії планують виплату таких дивідендів, наперед не можна. На відміну від виплат звичайних дивідендів, щодо них немає розкладу.

Хто такі «дивідендні аристократи»?
В Америці існує поняття "дивідендні аристократи". Так називають акції компаній, які стабільно платять дивіденди та регулярно їх підвищують. Для того, щоб увійти до списку «аристократів», компанія повинна відповідати наступним критеріям:

Бути частиною індексу широкого ринку S&P 500.
Збільшувати дивіденди на акцію щороку протягом 25 років поспіль.
Мати ринкову капіталізацію не нижче ніж $3 млрд.
Незважаючи на високі вимоги, на американському фондовому ринку подібні компанії є і багато з них доступні для покупки через російських брокерів. Дізнатись список таких компаній не складно. Достатньо ввести в пошукових системах Dividend Aristocrats List або подивитися склад біржового фонду ETF на індекс S&P 500 Dividend Aristocrats Index, наприклад ProShares S&P 500 Aristocrats (NOBL). Посилання на сайт фонду

Чим дивіденди відрізняються від розподілів?
Якщо ви інвестуєте в акції фондів нерухомості (REITs), то отримуватимете не дивіденди, а розподіли (Distributions). За законами США такі фонди мають виплачувати інвесторам щонайменше 90% доходу. І ці виплати змінюються залежно від результатів роботи фонду та отриманого доходу.

Що таке Ex-div дата та чому вона важлива?
Для того, щоб отримувати дивіденди по акціях, вам не потрібно тримати папери весь час. Достатньо купити їх і бути в них до екс-дивідендної дати – Ex-dividend date. Це найважливіша з дат, про які вам слід знати під час роботи з дивідендними акціями на американських біржах.

4 дати за дивідендними акціями:

Дата оголошення дивідендів (Declared Date) – дата, коли компанія оголошує про дату виплати дивідендів та їхню величину. Ця дата не впливає на отримання дивідендів.
Дата закриття реєстру (Record Date) – дата складання списку осіб, які мають право на дивіденди. Щоб отримати дивіденди, ви повинні бути в цьому списку.
Екс-дивідендна дата (Ex-dividend Date) * - Дата, яка настає за 1 день до закриття реєстру. Починаючи з Ex-dividend Date, акції торгуються без права отримання дивідендів.
Дата виплати (Payment Date) – дата, коли дивіденди будуть відправлені на ваш брокерський рахунок.
* В Україні день, що передує Ex-dividend date, називають днем ??відсічки. Це останній день, коли володіння акціями дає право отримання запланованих до виплати регулярних дивідендів.

Це були відповіді на найпопулярніші питання щодо дивідендів. Якщо у вас є, що запитати на цю тему, пишіть у коментарях нижче.

Для Вас, будут интересные статьи:

 Например Что такое маркетплейс?
 Новые Принципы мерчандайзинга магазина.
 Важная  Психология общения с клиентом: действенные приемы работы...

 


Статьи этой же рубрики

Facebook Twitter Youtube Instagram