Що таке державні закупівлі
Організації, установи, підприємства державного підпорядкування оголошують тендери на проведення певних робіт чи забезпечення товарами і послугами. Проводяться публічні аукціони через систему державних закупівель, яка в останні роки зазнала суттєвих змін. На зміну паперовому документообігу прийшов електронний, який пришвидшив тендерний процес і спростив участь у торгах для учасників.
Поява у 2016 році електронної системи Prozorro сприяла відкритості процедури обрання переможців аукціонів по закупівлях. Такий підхід до тендерного процесу став основою для викорінення корупційної складової і заощадження державних коштів у великих об‘ємах.
Порядок реєстрації в системі Prozorro
Подати заявку на тендер державний замовник може індивідуально або через Централізовану закупівельну організацію. Для реєстрації в системі Prozorro необхідно створити персональні кабінети на електронних авторизованих майданчиках. Вони всі працюють за однаковим принципом і тарифами, реєстрація на них безкоштовна для усіх учасників, і замовників, і виконавців. Авторизуватись у системі Прозорро через офіційний сайт неможливо, тільки через електронні майданчики.
Відрізняються майданчики зручністю користування, кількістю запропонованих послуг і рівнем акредитації. Перш ніж обрати кращий для себе варіант, варто проаналізувати їх діяльність і сервіс. Хорошим вибором стане Українська Універсальна Біржа - tender.uub.com.ua. Багато учасників вже зробили вибір на користь цього майданчика і задоволені роботою порталу, про що свідчать численні схвальні відгуки.
Вся інформація і документообіг синхронізуються і потрапляють в центральну базу даних. Замовник виставляє тендер, вказує перелік умов для пропозицій і регіон надання послуги. Про час проведення торгів учасники дізнаються з розсилки і в статусі інкогніто пропонують ставки. Пропозиція з найменшою ціною виграє.
Види державних закупівель
Якщо замовник не бажає вступати в тендерний процес індивідуально, можна оголосити про тендер через ЦЗО – Централізовану закупівельну організацію. Вона об‘єднує однотипні замовлення у великі лоти з урахуванням всіх інтересів замовників. ЦЗО залучає до процесу штат закупівельників, якого не мають деякі замовники.
Аукціони проводяться в режимі онлайн. Державний замовник вказує лот із:
- назвою закупівлі або кодом;
- вартістю;
- вимогами до виконавця.
Пропозиції, які вносять підприємці, обробляються системою Prozorro і виграє ставка з найнижчою ціною.
Законом передбачено поділ предметів публічних закупівель на групи:
- робіт;
- послуг;
- товарів.
Кожна класифікація ще ділиться на категорії з особистим унікальним кодом. Левову частку держзамовлень складають будівельні і ремонтні роботи.
Поділ держзакупівель також залежить від розміру бюджету. Виділяють дві групи тендерів:
- надпорогові;
- допорогові.
Законом установлені допустимі (порогові) значення вартості тендеру, який проводиться на платформі Prozorro. Для товарів і послуг поріг – 200 000 грн., робіт – 1 500 000 грн.
Закупівлі, які перевищують ці бюджетні показники, беруть участь у відкритих електронних аукціонах чи конкурентному діалозі.
https://text.ru/antiplagiat/61950c92632cd
Статьи этой же рубрики