печать

Що таке державні закупівлі

Організації, установи, підприємства державного підпорядкування оголошують тендери на проведення певних робіт чи забезпечення товарами і послугами. Проводяться публічні аукціони через систему державних закупівель, яка в останні роки зазнала суттєвих змін. На зміну паперовому документообігу прийшов електронний, який пришвидшив тендерний процес і спростив участь у торгах для учасників. 

Поява у 2016 році електронної системи Prozorro сприяла відкритості процедури обрання переможців аукціонів по закупівлях. Такий підхід до тендерного процесу став основою для викорінення корупційної складової і заощадження державних коштів у великих об‘ємах. 

Порядок реєстрації в системі Prozorro 

Подати заявку на тендер державний замовник може індивідуально або через Централізовану закупівельну організацію. Для реєстрації в системі Prozorro необхідно створити персональні кабінети на електронних авторизованих майданчиках. Вони всі працюють за однаковим принципом і тарифами, реєстрація на них безкоштовна для усіх учасників, і замовників, і виконавців. Авторизуватись у системі Прозорро через офіційний сайт неможливо, тільки через електронні майданчики.

Відрізняються майданчики зручністю користування, кількістю запропонованих послуг і рівнем акредитації. Перш ніж обрати кращий для себе варіант, варто проаналізувати їх діяльність і сервіс. Хорошим вибором стане Українська Універсальна Біржа -  tender.uub.com.ua. Багато учасників вже зробили вибір на користь цього майданчика і задоволені роботою порталу, про що свідчать численні схвальні відгуки. 

Вся інформація і документообіг синхронізуються і потрапляють в центральну базу даних. Замовник виставляє тендер, вказує перелік умов для пропозицій і регіон надання послуги. Про час проведення торгів учасники дізнаються з  розсилки і в статусі інкогніто пропонують ставки. Пропозиція з найменшою ціною виграє.

Види державних закупівель

Якщо замовник не бажає вступати в тендерний процес індивідуально, можна оголосити про тендер через ЦЗО – Централізовану закупівельну організацію. Вона об‘єднує однотипні замовлення у великі лоти з урахуванням всіх інтересів замовників. ЦЗО залучає до процесу штат закупівельників, якого не мають деякі замовники. 

Аукціони проводяться в режимі онлайн. Державний замовник вказує лот із:

  • назвою закупівлі або кодом;
  • вартістю;
  • вимогами до виконавця.

Пропозиції, які вносять підприємці, обробляються системою Prozorro і виграє ставка з найнижчою ціною. 

Законом передбачено поділ предметів публічних закупівель на групи:

  • робіт;
  • послуг;
  • товарів.

Кожна класифікація ще ділиться на категорії з особистим унікальним кодом. Левову частку держзамовлень складають будівельні і ремонтні роботи. 

Поділ держзакупівель також залежить від розміру бюджету. Виділяють дві групи тендерів:

  • надпорогові;
  • допорогові.

Законом установлені допустимі (порогові) значення вартості тендеру, який проводиться на платформі  Prozorro. Для товарів і послуг поріг – 200 000 грн., робіт – 1 500 000 грн.

Закупівлі, які перевищують ці бюджетні показники, беруть участь у відкритих електронних аукціонах чи конкурентному діалозі.

P/S: Ми пропонуємо цікаві статті поради:
 Решили открыть свой магазин? Узнайте Как правильно оформить витрину магазина для увеличения продаж?

 

 

 


Статьи этой же рубрики

Facebook Twitter Youtube Instagram